Nyestriasztók gépjárművekbe
Ultrahangos riasztó készülékkel és a nyestriasztó aeroszol alkalmazásával minimálisra csökkenthető a nyestek és rágcsálók által okozható kártétel kockázata.
Az ultrahangos nyestriasztó működési elve
Az ultrahang az állatok számára kizárólag jelentős zaklatást jelent, de fizikailag semmilyen módon nem károsítja őket.
A tapasztalatok és a városlakó nyestekkel foglakozó kutatások eredményei alapján elmondható, hogy a nyest sok mindenhez alkalmazkodott az ember környezetében, de alapösztöneinek megfelelően továbbra is rendkívül óvatos, gyanakvó természetű és a benne félelmet keltő hangokat, tárgyakat és a nála erősebb élőlényeket messzire elkerülő állat. Ezt a félem ösztönt ébreszti fel az ultrahangos nyestriasztó.
A nyestek éjszakai állatok, rendkívül érzékeny hallással. Az állatok az ultrahangtartományba eső hangok kibocsátásával figyelmeztetik egymást a veszélyre. Az állatok azonban csak akkor veszik komolyan a figyelmeztető kiáltást és menekülnek, ha az természetes hangra hasonlít, mintha egy másik nyesttől származna. Ha a hang túlságosan hangos, sőt csattog, ahogy az gyakran előfordul a kürthangszórók vagy a laza piezokorongok esetében, akkor a hangot nem veszik olyan komolyan a nyestek. Tehát fontosabb, hogy tiszta, minél szélesebb körben kisugárzó ultrahangot produkáljunk, mint egy túl hangos, csak egy irányba sugárzó, csattogó hangot.
Hogyan alkalmazható az ultrahangos nyestriasztó
- Zárt térben (pl.: padlás, szoba, raktár, garázs, motortér,..stb.) eredményesen.
- Az egyeddel egy légtérben, ahol az ultrahang szabadon tud terjedni a levegőben.
Hogyan nem alkalmazható az ultrahangos nyestriasztó
- Falak, födémek, szigetelés mögül nem lehet kiűzni a nyestet. Az ultrahang fizikai tulajdonsága, hogy visszaverődik a tárgyakról vagy elnyelődik a szigetelésben.
- Nyílt szabad téren csak sávosan terjed az ultrahang.
Fontos megjegyzés!
Az állatok félelem- és figyelmeztető kiáltása az ultrahangtartományban történik, és ezért elriasztó hatású. Vannak azonban olyan állatok, amelyek hozzászoknak ezekhez a hangokhoz (mindenekelőtt téli időszakban, amikor a nyílt terepen az életfeltételek különösen életveszélyesek). Ezért előfordulhat, hogy az ultrahang a vadon élő állatokban nem tudja kellő mértékben felébreszteni a félelem ösztönt, mivel a túlélés ösztöne erősebb.
A nyestek szagnyomokkal jelölik területüket. Abban az esetben, ha nyest járt az ön autójában, és elhelyezte "szagnyomát", a motormosás ajánlott.
Kérdésed van?
Ha bizonytalan vagy abban, hogy melyik készüléket válaszd és tanácsra, információra van szükséged, akkor forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségeink bármelyikén.